DKK, Fredericia den 8. februar 2015

Dommer: Annette Bystrup.

Babyklasse hanner:
SL.bedste baby, Præstbrogårds Walther DK16168/2014, Gorm Lykke, Esbjerg.
SL. Fredskovs Raptus DK15164/2014, Lars Hansen, Herning.

Hvalpeklasse hanner:
SL.bedste hvalp, Lille Skovbos Ibsen DK10467/2014, Jakob Callesen, Gram.
SL. Emb-Åens Bert DK10267/2014, Signe Hansen, Mårslet.

Juniorklasse hanner:
Excellent 1.v. Landbolyst Ben DK03956/2014, Michael Krog Jensen, Ørbæk.

Mellenklssse hanner:
Excellent 1.v. Fredskovs Kalle F.DK07974/2013, Klaus Frostholm, Billund.
Very good 2.v. Simon DK08533/2013, Jens Erik Bruun, Vissenbjerg.

Brugshundeklasse hanner:
Excellent 1.v.cert.CACIB.BIM. Løvens C.Paw DK05058/2008, Villy Christensen, Silkeborg.
Excellent 2.v.CK. Haugaardens Ezau DK00878/2012, Kristian Møller, Ejstrupholm.
Excellent 3.v.CK. Vallumsøens Njal DK02575/2012, Niels Anton Andersen, Grenå.
Excellent 4.v.CK. Trudvang Ludwig DK15647/2013, Niels Jørgen Christiansen, Randers.
Excellent Kørvels Bill DK14248/2010, Jan Krogh Nielsen, Skjern.
Excellent Barmosens E.Ulan DK01007/2011, Bjarne Hansen, Frederikssund.
Excellent Strandkantens Sofus DK15477/2012, Ole Andersen, Havndal.
Very good Emb-Åens Adam DK01858/2012, Bent Riis-Jensen, Øster Assels.
Very good Birkemosens Castor DK15382/2011, Erling Rasmussen, Viborg.

Hvalpeklasse tæver:
SL. Lille Skovbos Ivanna DK10461/2014, Jajob Callesen, Gram.

Juniorklasse tæver:
Excellent 1.v.CK. Lillehedens J.Fanny DK17386/2013, Ole Brandt, Erslev.
Excellent 2.v. Gjævhusets Aya DK07436/2014, Poul Sørensen, Vinderup.

Mellemklasse tæver:
Very good 1.v. Sai-Ghas Bella DK04261/2013, Kaj Leo Petersen, Langeskov.

Åben klasse tæver:
Excellent 1.v.CK. Cora DK01144/2010, Lone Jørgensen, Esbjerg.
Excellent 2.v.CK. Gjævhusets Frida DK20502/2012, Jan Toftdal Nielsen, Langå.
Excellent 3.v. Lille Skovbos Dorris DK03857/2011, Michael Krogsgaard, Esbjerg.
Very good 4.v. Tessie DK16412/2009, Michael Madsen, Bording.

Brugshundeklasse tæver:
Excellent 1.v.cert.CACIB.BIR. Karmdal E.Perle DK08177/2013, Ole Kørvel, Esbjerg.
Excellent 2.v.CK. Bommelund Linka DK05616/2012, Laurids Paulsen, Jels.
Excellent 3.v.CK. Lille Skovbos Frigg DK13215/2012, Allan Johannsen, Gram.
Excellent 4.v. Esmanns O.Rita DK13305/2013, Jens Esmann, Rynkeby.
Excellent Frøjkbæks Ronja DK08406/2011, Tommy R.Hansen, Holstebro.
Excellent Hjortlunds Laila DK03639/2013, Freddy Thomsen, Bramming.

Resultater på hjemmesiden

Deltagere på markprøve

Hjælp os med at holde hjemmesiden opdateret.

Har du været på prøve
eller udstilling,
kan du sende ruhårenes
resultater ind.
Se her hvordan du skal gøre