FJD, Vissenbjerg den 14. juni 2015

vissenbjerg-2015

Flere billeder her

Dommer: Ivar Tang, DK.

Hvalpeklasse hanner
Lovende
Samson DK00845/2015, Ivan Jørgensen, Viborg.

Juniorklasse hanner
Excellent 1. vinder
Holebakkens Karlsen DK03718/2014, Ellis N.Andersen, Langeskov.
Very good 2. vinder
Præstbrogårde Walther DK16168/2014, Gorm Lykke, Esbjerg.

Åben klasse hanner
Very good 1. vinder
Fasterlunds A.Buster DK05687/2013, Kim Krogh Nielsen, Karup J.
Very good 2. vinder
Boss DK19066/2008, Karsten C.Pedersen, Them.

Disqualified
Simon DK08533/2013, Jens Erik Bruun, Vissenbjerg.

Brugshundeklasse hanner
Excellent 1. vinder certifikat,  BIM
Barmosens F.Enzo DK12130/2012, Bo Christensen, Vordingborg.
Excellent 2. vinder CK
Midtfjords Aslan DK09629/2012, Brian Rou, Randers.
Excellent 3. vinder CK
Midtfjords Bonzo DK00073/2011, Evan Holst Jørgensen, Løgstør.
Excellent 4. vinder
Smørmosens D.Rex DK15300/2012, Michael Riis Jensen, Hjallerup.

Excellent
Fredskovs Kalle F. DK07974/2013, Klaus Frostholm, Billund.
Karmdal E.Pelé DK08176/2013, Niels Chr. Johansen, Nørre Aaby.
Haugaardens Ezau DK0087872012, Kristian Møller, Ejstrupholm.
Lillehedens I.Holger DK10284/2013, Jan Hansen, Grevinge.
Bækdals Charlie DK08526/2013, Dan Boo Møller, Videbæk.
Sai-Ghas Zeus DK04258/2013, Knud Rughave, Nyborg.
Bygumbakkens D.Rex DK17632/2013, Helge Vonsyld, Randers.

Very good
Jagtgårdens Loke DK05541/2013, Freddy Friborg Madsen, Vandel.
Vallumsøens Njal DK02575/2012, Niels Anton Andersen, Grenå.

Good
Bækdals Cuba DK08529/2013, Orla Møller, Videbæk.

Babyklasse tæver
Særdeles lovende, bedste hvalp
Smørmosens F.Molly DK03413/2015, Sandra Harris, Odense,
Lovende
Lille Skovbos Jinka DK04784/2015, René Overgaard Jørgensen, Augustenborg.

Juniorklasse tæver
Excellent 1 vinder
Gjævhusets Flica DK07438/2014, Peter Sørensen, Spøttrup.

Åben klasse tæver
Excellent 1. vinder, CK
Esmanns N.Kleo DK09312/2013, Morten Mulvad Johansen, Silkeborg.
Very good 2. vinder
Vallumsøens Kia DK20484/2009, Kim Trolle Kristiansen, Åbyhøj.

Brugshundeklasse tæver
Excellent 1. vinder, certifikat
Risvigs Ento DK05687/2012, Peter Jensen, Tørring.
Excellent 2. vinder, CK
Sai-Ghas Bella DK04261/2013, Kaj Leo Petersen, Langeskov.
Excellent 3. vinder
Lillehedens J.Laika DK17388/2013, Niels Chr.Harbo, Randers.

Good
Haugaardens Freja DK16824/2013, Jacob Mærsk Jensen, Vildbjerg.

Championklasse tæver
Excellent 1. vinder, CK, BIR
DKCH DKJCH.Vallumsøens Nellie DK02576/2012, Chr.Holm Pedersen, Ryomgård.

Resultater på hjemmesiden

Deltagere på markprøve

Hjælp os med at holde hjemmesiden opdateret.

Har du været på prøve
eller udstilling,
kan du sende ruhårenes
resultater ind.
Se her hvordan du skal gøre