DKK, Herning den 31. oktober 2015

Dommer: Des Manton, Irland.

Baby klasse hanner:
Særdeles lovende, 1. vinder, bedste baby
Kuno vom Schultenort VHD228923, Annika Vivelsted, Vejle.

Hvalpeklasse hanner:
Særdeles lovende, 1. vinder, bedste hvalp
Dover DK05134/2015, Anders Riecke, Egtved.

Juniorklasse hanner:
Excellent 1. vinder, CK.
Athos DK00848/2015, Christian Jacobsen, Ringsted.
Very good 2. vinder
Fredskovs Raptus DK15164/2014, Lars Hansen, Herning.

Mellemklasse hanner:
Excellent 1. vinder, CK.
Thor DK09629/2014, Kenneth Knudsen, Årslev.
Excellent 2. vinder, CK.
Emb-Åens Bert DK10267/2014, Signe Hansen, Mårslet.

Åben klasse hanner:
Excellent 1.vinder, CK.
Bildes Hope DK15589/2013, Christina Nebel, Egtved.
Excellent 2.vinder
Lille Skovbos Frandsen DK13211/2012, Janni Riber Rasmussen, Brande.
Excellent 3.vinder
Midtfjords Toke DK16789/2013, Jan Kramer Spender, Ans.

Brugshundeklasse hanner:
Excellent 1. vinder, CK.
Bygumbakkens D.Rex DK17632/2013, Helge Vonsyld, Randers.
Excellent 2. vinder, CK.
Fredskovs Kalle F. DK07974/2013, Klaus Frostholm, Billund.
Excellent 3. vinder. CK.
Glesbygdens Hugo Hardhaus SE32886/2014, Ellen Marie Imshaug, Norge.
Excellent 4.vinder 
Midtfjords Aslan DK09629/2012, Brian Rou, Randers.

Very good
Bygumbakkens D.Zar DK17631/2013, Hardy Iversen, Aalestrup.
Trudvang Ludwig DK15647/2013, Niels-Jørgen Christiansen, Randers.

Championklasse hanner:
Excellent 1.vinder, CK certifiket CACIB BIR
Stakkhaugens Faio N16088/08, Ellen Marie Imshaug, Norge.
Excellent 2.vinder CK
Barmosens F.Enzo DK12130/2012, Bo Christensen, Vordingborg.

Hvalpeklasse tæver:
Særdeles lovende 1. vinder
Sneppelundens A.Thilde DK07549/2015, Trine Würtz Hansen, Viborg.

Juniorklasse tæver:
Excellent 1. vinder
Maggie DK02141/2015, Henrik Bendixen, Vig.
Excellent 2. vinder
Hellas Zigne NO51694/14, Eva Pedersen, Norge.

Mellemklasse tæver:
Excellent 1.vinder
Allis DK19949/2013, Henrik Bendixen, Vig.

Åben klasse tæver:
Excellent 1. vinder, CK.
Bygumbakkens D.Kida DK17638/2013, Vita Johansen, Strandby.
Excellent 2. vinder
Kørvels Dixi DK19759/2012, Michael Rovsing Christensen, Svenstrup J.
Very good 3. vinder
Gørklintgårds Sif DK10360/2013, Jørgen Ravn, Holsted.

Brugshundeklasse tæver:
Excellent 1. vinder, CK.certifikat CACIB BIM
Risvigs Ento DK05687/2012, Peter Jensen, Tørring.
Excellent 2. vinder 
Rauffs Ulla DK01740/2013, Jørn Lund-Thomsen, Aars.
Excellent 3. vinder
Esmanns N.Kleo DK09312/2013, Morten Mulvad Johansen, Silkeborg.

Resultater på hjemmesiden

Deltagere på markprøve

Hjælp os med at holde hjemmesiden opdateret.

Har du været på prøve
eller udstilling,
kan du sende ruhårenes
resultater ind.
Se her hvordan du skal gøre