DKK, Herning den 1. november 2015

Dommer: Erik Petersen, Danmark.

Juniorklasse hanner:
Excellent 1. vinder
Midtfjords Malte DK00456/2015, Henrik Kristensen, Bredsten.
Excellent 2. vinder
Fredskovs Raptus DK15164/2014, Lars Hansen, Herning.
Excellent 3. vinder
Midtfjords Mirco DK00453/2015, Egon W.Svenstrup, Løgstør.
Very good 4. vinder
Munkefjellets Vill Iver NO54999/14, Ellen Marie Imshaug, Norge.

Very good
Zeus DK00847/2015, Thorkild Rohde Nielsen, Randers.
Emb-Åens Bert DK10267/2014.

Åben klasse hanner:
Excellent 1. vinder CK
Bildes Hope DK15589/2013, Christina Nebel, Egtved.
Excellent 2. vinder
Midtfjords Toke DK16789/2013, Jan Kramer Spender, Ans.
Excellent 3. vinder
Lille Skovbos Frandsen, DK13211/2012, Janni Riber Rasmussen, Brande.

Brugshundeklasse hanner:
Excellent 1. vinder, certifikat, CACIB, BIM 
Midtfjords Aslan DK09629/2012, Brian Rou, Randers.
Excellent 2. vinder, CK.
Aslan DK07917/2013, Martin Jørgensen, Skals.
Excellent 3. vinder, CK.
Fredskovs Kalle F. DK07974/2013, Klaus Frostholm, Billund.
Excellent 4. vinder, CK
Bygumbakkens D.Zar DK17631/2013, Hardy Iversen, Aalestrup.

Excellent
Bækdals Cuba DK08529/2013, Orla Møller, Videbæk.
Glesbygdens Hugo Hardhaus SE32886/2014, Ellen Marie Imshaug, Norge.
Midtfjords Bonzo DK00073/2011, Evan Holst Jørgensen, Løgstør.
Bygumbakkens D.Rex DK17632/2013, Helge Vonsyld, Randers.

Championklasse hanner:
Excellent 1. vinder, CK.
DKCH.DKJCH.Barmosens F.Enzo DK12130/2012, Bo Christensen, Vordingborg.
Excellent 2. vinder
NOUCH.Stakkhaugens Faio N16088/08, Ellen Marie Imshaug, Norge.

Juniorklasse tæver:
Very good 1 vinder
Hellas Zigne NO51694/14, Eva og Kent Pedersen, Norge.
Very good 2. vinder
Midtfjords Malu DK00457/2015, Ivan og Inger Jakobsen, Struer.

Åben klasse tæver:
Excellent 1. vinder
Bygumbakkens D.Kida DK17638/2013, Vita Johansen, Strandby.
Very good 2. vinder
Deefer DK07797/2012, Henning Tideman Staal, Årre.

Brugshundeklasse tæver:
Excellent 1.vinder, certifikat, CACIB, BIR.
Rauffs Ulla DK01740/2013, Jørn Lund-Thomsen, Aars.
Excellent 2. vinder
Launkærs Britt DK06830/2009, Frits Hansen, Hadsund.
Very good 3. vinder
Haugaardens Freja DK16824/2013, Jacob Mærsk Jensen, Vildbjerg.

Good
Coco DK05993/2013, Kenneth Knudsen, Årslev.

Veteranklasse tæver:
Excellent 1.vinder CK
DKJCH.DKCH.SEJCH.Fjordgården Falli 05591/2004, Arne Laursen, Randbøl.

Resultater på hjemmesiden

Deltagere på markprøve

Hjælp os med at holde hjemmesiden opdateret.

Har du været på prøve
eller udstilling,
kan du sende ruhårenes
resultater ind.
Se her hvordan du skal gøre