FJD, Vissenbjerg den 12. juni 2016

udst-vissenbjerg

Dommer: Jens O. Pedersen

Hvalpeklasse, hanner
Særdeles lovende, bedste hvalp
Alf DK19788/2015 / Bruno S Jensen
Lovende
Bilde´s Kanto DK19868/2015 / Jens Ejner Laugesen

Juniorklasse, hanner
Excellent, 1. vinder
Odin DK09149/2015 CK ( Bedste Junior) / Preben Nielsen
Excellent, 2. vinder
Lille Skovbo´s Jack DK04779/2015 / Jacob Callesen

Good
Kuno vom Schultenort DK16653/2015 / Annika Vivelsted

Åbenklasse, hanner
Excellent, 1. vinder
Fasterlund´s A Buster DK05687/2013 / Sandra Buregård
Excellent, 2. vinder
Landbolyst´s Basse DK03958/2014 /Niels Sørensen
Excellent, 3. vinder
Bilde´s Hope DK15589/2013 / Christina Nebel
Very Good, 4. vinder
Landbolyst´s Bill DK03955/2014 / Rudy Peter Nielsen

Very Good
Landbolyst´s Buster DK05687/2013 / Rudy Peter Nielsen

Good
Gierslev´s E. Ali DK10257/2013 /Jan Larsen

Brugshundeklasse, hanner
Excellent, 1. vinder, ck, certifikat, BIR
Bygumbakken´s D Zar DK17631/2013 / Hardy Iversen-Martin Sundstrup
Excellent, 2. vinder, CK, .certifikat
Felix DK10603/2014 / Ebbe Madsen
Excellent, 3. vinder, CK
Viggo DK07743/2014 / Per Fisker
Excellent, 4. vinder
Øksenhaven´s Frodo DK07389/2013 / Jørgen Roest
Excellent - Lille Skovbo´s Frandsen DK13211/2012 / Janni Riber Rasmussen

Very Good
Landbolyst´s Ben DK03956/2014 / Michel Krog Jensen

Hvalpeklasse, tæver
Særdeles lovende
Lille Skovbo´s Kitti DK18747/2015 / Jacob Callesen

Juniorklasse, tæver
Excellent, 1. vinder, CK
Bygumbakken´s E. Silja DK076192015 / Christine Lensvik

Good
Gørklitgårds Zonja DK07474/2015 / Joan Ohmeyer
Brett DK14076/2015 / Niels Chr. Trolle

Suffcient
Alva DK05138/2015 / Jessica Bühring

Åben klasse, tæver
Excellent, 1. vinder, CK
Fasterlund´s A Freja SE33950/2013 / J & C Paulsson
Excellent, 2. vinder
Vallumsøens O.Pilou DK13650/2013 / Maria Trolle Gilling
Very Good, 3. vinder
Frille DK10609/2014 / Anders Stisen Pittersen

Good
Lille Skobbo´s Gaby DK11700/2013 /Dennis Bech
Gørklitgårds Freja DK13697/2014 / Peter Nicolaisen
Alli DK06060/2014 / Jan Nygaard

Sufficent
Dasha v.Nordstrand DK11072/2015 / Benny Hansen

Brugshundeklasse, tæver
Excellent, 1. vinder, CK, certifikar, BIM
Bit DK07745/2014 / Morten Juul
Excellent, 2. vinder, CH, r.certifikat
Esmann´s N Kleo DK09312/2013 / Morten Mulvad Johansen
Excellent, 3. vinder, CK
Aakjærs Molly DK08189/2014 / Per Aakjær Thorstensen
Excellent, 4. vinder
Lille Skovbo´s Happy DK00207/2014 / Henning Bering

Very Good
Jida lv Del Zeffiro DK00764/2015 / Henrik Larsen

Resultater på hjemmesiden

Deltagere på markprøve

Hjælp os med at holde hjemmesiden opdateret.

Har du været på prøve
eller udstilling,
kan du sende ruhårenes
resultater ind.
Se her hvordan du skal gøre