DKK, Herning den 5. november 2016

udst-herning

Dommer: Markku Kipinä, Finland.

BIR. Fredskovs Raptus DK15164/2014, Lars Hansen, Herning.

BIM. Karmdal Elma DK08180/2013, Lone Jørgensen, Esbjerg.

Baby klasse hanner:
SL.1.v. Arn DK10666/2016, Ulrik Pedersen, Snedsted.
SL.2.v. Horsfjärdens MH-Good Looking DK16195/2016, Flemming Ransborg, Horsens.

Hvalpeklasse hanner:
SL.1.v.bedste hvalp, Zulu DK06734/2016, Karsten Guldborg Nielsen, Brande.

Juniorklasse hanner:
Excellent 1.v.CK. Nortin Pataässa FI32839/15, Sami Volama, Finland.
Excellent 2.v. Vendelboens Kræn DK17035/2015, Anders Jæger Jakobsen, Give.
Very good 3.v. Kuno vom Schultenort DK16653/2015, Annika Vivelsted, Vejle.

Åben klasse hanner:
Excellent 1.v.CK.CACIB. Fredskovs Raptus DK15164/2014, Lars Hansen, Herning.
Excellent 2.v. Præstbrogårds Walther DK16168/2014, Gorm Lykke, Esbjerg.
Very good 3.v. Trollängens Tarras SE22852/2012, Ulla-Britt Östman, Sverige.

Brugshundeklasse hanner:
Excellent 1.v.cert. Lille Skovbos Frandsen DK13211/2012, Janni Riber Rasmussen, Brande.
Excellent 2.v.CK. Bygumbakkens D.Zar DK17631/2013, Hardy Iversen, Ålestrup.
Excellent 3.v. Lykkeagers I.Marcello DK02377/2014, Claus Christensen, Støvring.
Excellent 4.v. Aslan DK07917/2013, Martin Jørgensen, Skals.
Excellent Fredskovs Kalle F. DK07974/2013, Klaus Frostholm, Billund.
Very good Lykkeagers Batman DK17345/2012, Jan Petersen, Esbjerg.

Veteranklasse hanner:
Excellent 1.v.CK. DKJCH.DKCH.SEJCH.Gyvellunds Duco DK02784/2008, Arne Laursen, Brande.

Baby klasse tæver:
SL.1.v.bedste baby, Horsfjärdens MH-Burning Desire DK16194/2016, Charlotte Laursen, Randbøl.
SL.2.v. Avra DK10672/2016, Ulrik Pedersen, Snedsted.
SL.3.v. Karla DK11606/2016, Lars Kristensen, Glesborg.
SL.4.v. Karmdal Hanna DK10390/2016, Lone Jørgensen, Esbjerg.
L. Horsfjärdens MH-L'Unique SE43057/2016, Eva Ter-Borch, Sverige.

Juniorklasse tæver:
Excellent 1.v. Eriksborg Flamme DK16224/2015, Peter Høeg, Randers.
Very good 2.v. Bildes Katja DK19873/2015, Poul Erik Pedersen, Gjerlev J.

Mellemklasse tæver:
Excellent 1.v.CK. Vallumsøens Phine DK00770/2015, Thorleif Kjær, Nimtofte.
Good Lille Skovbos Jetta DK04785/2015, Henrik Sondrup, Års.

Åben klasse tæver:
Excellent 1.v.CK. Bygumbakkens D.Kida DK17638/2013, Vita Johansen, Strandby.
Excellent 2.v. Kørvels Bell DK14253/2010, Orla Møller, Videbæk.

Brugshundeklasse tæver:
Excellent 1.v.cert.CACIB. Karmdal Elma DK08180/2013, Lone Jørgensen, Esbjerg.
Excellent 2.v. Beechillawn Loud and Proud IKC Z 85296, Roger Sjølstad, Norge.
Excellent 3.v. Bit DK07745/2014, Morten Juul, Randers.

Championklasse tæver:
Excellent 1.v.CK. SECH.Mälarens RR-Sahara Hotnight SE53598/2010, Eva Ter-Borch, Sverige.
Excellent 2.v. DKCH.Smørmosens D.Pixi DK15302/2012, Denny Chr.Pauk Pedersen, Hasle

Resultater på hjemmesiden

Deltagere på markprøve

Hjælp os med at holde hjemmesiden opdateret.

Har du været på prøve
eller udstilling,
kan du sende ruhårenes
resultater ind.
Se her hvordan du skal gøre