DKK, Herning den 6. november 2016

Dommer: Kresten Scheel, Danmark.

BIR. DKCH.Smørmosens D.Pixi DK15302/2012, Denny Chr.Pauk Pedersen, Hasle.

BIM. Lille Skovbos Frandsen DK13211/2012, Janni Riber Rasmussen, Brande.

Baby klasse hanner:
SL.1.v.bedste baby, Horsfjärdens MH-Good Looking DK16195/2016, Flemming Ransborg, Horsens.

Juniorklasse hanner:
Excellent 1.v.CK. Nortin Pataâssä FI32839/15, Sami Volama, Finland.
Very good 2.v. Vendelboens Kræn DK17035/2015, Anders Jæger Jakobsen, Give.

Åben klasse hanner:
Excellent 1.v.CK. Tasso II v.d.Dachswiese DK06838/2016, Dan Schüsler Vestergaard, Ø.Hurup.
Excellent 2.v.CK. Fredskovs Raptus DK15164/2014, Lars Hansen, Herning.
Very good 3.v. Trollängens Tarras SE22852/2012, Ulla-Britt Ôstman, Sverige.

Brugshundeklasse hanner:
Excellent 1.v.cert.CACIB. Lille Skovbos Frandsen DK13211/2012, Janni Riber Rasmussen, Brande.
Excellent 2.v.CK. Fredskovs Kalle F. DK07974/2013, Klaus Frostholm, Billund.
Excellent 3.v. Byguymbakkens D.Zar DK17631/2013, Hardy Iversen, Ålestrup.

Veteranklasse hanner:
Excellent 1.v.CK. DKJCH.DKCH.SEJCH.Gyvellunds Duco DK02784/2008, Arne Laursen, Brande.

Baby klasse tæver:
SL.1.v. Horsfjärdens MH-Burning Desire DK16194/2016, Charlotte Laursen, Randbøl.
SL.2.v. Horsfjärdens MH-L'Unique SE43057/2016, Eva Ter-Borch, Sverige.
ML. Karmdal Hanna DK10390/2016, Lone Jørgensen, Esbjerg.

Mellemklasse tæver:
Disqualified Vallumsøens Phine DK00770/2015, Thorleif Kjær, Nimtofte.

Åben klasse tæver:
Excellent 1.v.CK. Bygumbakkens D.Kida DK17638/2013, Vita Johansen, Strandby.
Excellent 2.v. Chica DK14354/2014, Peter Brosbøl, Svenstrup J.
Very good 3.v. Birkebæks L.Gabi DK00383/2014, Peder Pedersen, Bjerringbro.

Brugshundeklasse tæver:
Excellent 1.v.CK. Karmdal Elma DK08180/2013, Lone Jørgensen, Esbjerg.
Excellent 2.v.CK. Bit DK07745/2014, Morten Juul, Randers.
Excellent 3.v.cert. Esmanns N.Kleo DK09312/2013, Morten Mulvad Johansen, Silkeborg.
Excellent 4.v. Beechillawn Loud and Proud ICK Z85296, Roger Sjølstad, Norge.
Excellent Østervangens Una DK16188/2014, Tommy Hougaard, Allingåbro.
Very good Fyrbakkens Beth DK04484/2012, Flemming Jensen, Løgstør.

Championklasse tæver:
Excellent 1.v.CK.CACIB. DKCH.Smørmosens D.Pixi DK15302/2012, Denny Chr.Pauk Pedersen, Hasle.
Excellent 2.v.CK. SECH.SEJCH.INTCH. Mälarens RR-Sahara Hotnight SE 53598/2010, Eva Ter-Borch, Sverige.

Resultater på hjemmesiden

Deltagere på markprøve

Hjælp os med at holde hjemmesiden opdateret.

Har du været på prøve
eller udstilling,
kan du sende ruhårenes
resultater ind.
Se her hvordan du skal gøre